Domy hybrydowe – co to znaczy?

Domy pasywne lub inaczej budownictwo hybrydowe jest uznawane za trend przyszłości i z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Domy hybrydowe łączą w sobie wszystkie cechy, jakie powinien posiadać każdy dom.

Przede wszystkim są energooszczędne, dbają o środowisko i komfort życia mieszkańców, są bezpieczne i inteligentne za sprawą użytych, nowoczesnych technologii. Ponadto odznaczają się również użycie najwyższej jakości materiałów, takich jak klingeryt, termoizolacje, tworzywa konstrukcyjne.

Nowoczesne technologie domów hybrydowych

Domy pasywne są zasilane za pomocą odnawialnych źródeł energii. Coraz popularniejsze jest rozwiązanie mające na celu montaż paneli fotowoltaicznych, rekuperacji czy pomp ciepła. Wszystkie systemy aktywne powodują, że taki dom jest bardzo zaawansowany technologicznie, a co za tym idzie jego miesięczne koszty eksploatacji są bardzo niskie. Ponadto bliska współpraca ze specjalistami z różnych branż powoduje, że domy pasywne nie odbiegają znacznie ceną od budynków, które budowane są sposobem tradycyjnym. Klingeryt czy termoizolacje w domach hybrydowych odznaczają się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na różnego rodzaju czynniki.

Kompleksowa oferta domów pasywnych

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferują budowę domów hybrydowych począwszy od projektu, a na pozwolenie na użytkowanie skończywszy. Dzięki kompleksowemu podejściu do tematu każdy dom może być przystosowany do indywidualnych potrzeb właściciela i całej jego rodziny. Ponadto można mieć wówczas pewność, że zastosowane materiały, takie jak klingeryt, termoizolacje i tworzywa konstrukcyjne będą odpowiednio dobrane i będą najwyższej jakości. Domy pasywne odznaczają się bardzo wysoką funkcjonalnością oraz łączą wszystkie elementy w harmonijną całość.

Post Author: admin