uszczelnianie hydrauliki

Remont domu – uszczelnianie hydrauliki

Podczas wykonywania remontu domu lub mieszkania bardzo często decydujemy się również na wymianę hydrauliki – wymieniamy rury lub po prostu montujemy nowe krany w kuchni czy łazience.

Jest to zabieg mający na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu z użytkowania tych elementów oraz zwiększenie ich trwałości na kolejne lata.

Uszczelniania

Do uszczelniania stosuje się różne materiały termoizolacyjne, choć w przypadku hydrauliki są to uszczelki, pierścienie uszczelniające. Materiał, z którego są one wykonane to najczęściej klingeryt. Jest to sprasowane włókno azbestowe z klejem kauczukowym. Stanowi to materiał bardzo trwały, odporny na wodę, kwasy, zasady i wysoką temperaturę. Używa się go zatem bardzo powszechnie w przemyśle – wszędzie tam, gdzie pracują w trudnych warunkach maszyny wymagające uszczelnienia.

Klingeryt

W sklepach można kupić uszczelki klingerytowe, jednak możemy również nabyć sam klingeryt, z którego wytniemy sobie uszczelkę na odpowiadający nam rozmiar. Materiał ten możemy kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach budowlanych lub motoryzacyjnych, sprzedawany jest w postaci arkuszy.

Remont hydrauliki

Robiąc jakikolwiek remont hydrauliki, musimy się zaopatrzyć przede wszystkim w dobre uszczelki. Są one podstawą dokonywania jakichkolwiek napraw w obrębie kranów i najczęściej wszelkie awarie kranów wynikają właśnie ze zużycia uszczelek.

Remonty najlepiej przeprowadzać z doświadczoną ekipą remontową, zaś naprawy hydrauliki niech podejmują się doświadczeni hydraulicy. Będą oni dokładnie wiedzieli jakiego materiału użyć, jak go zamontować i skąd pozyskać. Remonty nie są zagadnieniem prostym – wymagają dużego doświadczenia, znajomości branży i cierpliwości. W wielu przypadkach próbujemy samodzielnie podjąć się remontu w celu zaoszczędzenia pieniędzy dla ekipy remontowej. W takiej sytuacji powinniśmy dokładnie poznać temat – zorientować się w materiałach, jakie powinniśmy zakupić do remonty, technikach ich wykorzystania, wadach i zaletach poszczególnych materiałów oraz cechach własnego mieszkania, by móc wybrać najlepiej dopasowany do niego sposób remontowania.

Przeczytaj też: Ocieplenie domu http://przemyslmetalowy.blogspot.com/2016/12/skuteczne-ocieplenie-domu.html

Post Author: admin